5 procent van de jongvolwassenen vapet én rookt weleens
2025-05-27
In 2024 gaf 5 procent van de jongvolwassenen van 18 tot 25 jaar aan weleens te vapen én weleens te roken. Daarnaast vapete 4 procent weleens, maar rookte niet. In totaal vapete dus 9 procent van alle jongvolwassenen. Het aandeel vapers was ongeveer gelijk onder mannen en vrouwen. Dat meldt het CBS in de Landelijke Jeugdmonitor op basis van cijfers uit de Gezondheidsenquête/Leefstijlmonitor van CBS, in samenwerking met RIVM en Trimbos-instituut.
In 2024 gaf 27 procent van de 18- tot 25-jarigen aan weleens te roken en/of te vapen: 19 procent rookte alleen, 5 procent rookte én vapete, 4 procent vapete alleen. Ruim de helft van de vapende jongvolwassenen rookte dus ook tabaksproducten. Het aandeel rokers en vapers onder jongvolwassenen is hoger dan in de hele bevolking van 18 jaar of ouder.
Ander nieuws
6 miljard euro meer naar zorg in 2023
2022-09-22
DEN HAAG - - Komend jaar wordt 6 miljard euro meer uitgegeven aan de zorg dan in 2022. De totale uitgaven komen daarmee op 103 miljard euro.
Lees meerThuiswerkers wonen kwartier verder van werk
2024-04-17
Thuiswerkers wonen kwartier verder van werk
Lees meer